22 czerwca 2023 r. w sali Senatu w budynku Rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się uroczysta promocja doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas promocji doktorzy składają przyrzeczenie, w którym obowiązują się m.in. do zachowania pamięci o Uczeni i wytrwałego rozwijania nauki dla krzewienia prawdy. Uniwersytet Szczeciński powiększył tego dnia swe akademickie grono o czterech doktorów wypromowanych w Instytucie Nauk o Kulturze Fizycznej US, a troje z nich wzięło udział w uroczystości wraz z Promotorami.

dr Edyta Nizioł-Babiarz – Promotor dr hab. Emilian Zadarko, prof. UR, Promotor pomocniczy dr hab. Krzysztof Przednowek, prof. UR;

dr Leszek Tomaczkowski – Promotor dr hab. Danuta Umiastowska, (emeryt.) prof. US;

dr Joanna Trubiłko – Promotor dr hab. Monika Chudecka, prof. US, Promotor pomocniczy dr Elżbieta Sieńko-Awierianów, prof. US;

(dr Matylda Kowal nieobecna na uroczystości – Promotor prof. dr hab. Stanisław Zaborniak, Promotor pomocniczy dr Lesław Lassota).

W uroczystości udział wzięli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki US, dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. Organizacji US, dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich US. Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej US reprezentował Dyrektor – dr hab. Marek Sawczuk, prof. US.

Doktorom, Promotorom oraz Promotorom Pomocniczym serdecznie gratulujemy!