W dniu 6 lipca 2023 roku miała miejsce uroczystość nominacji członków Rady Naukowej Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka.
Nominacje z rąk Prorektora ds. Nauki, prof. dra hab. Andrzeja Skrendy, odebrali:

1. Przedstawiciele INoKF
dr hab. Agnieszka Maciejewska-Skrendo, prof. US
dr hab. Monika Chudecka, prof. US

2. Kandydaci z grona specjalistów i ekspertów

Maciej Mateńko, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkoleniowych i Prezes Zachodniopomorskiego ZPN
Krzysztof Kupis, Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecin
Sławomir Strąkowski, Prezes Zachodniopomorskiej Federacji Sportu

3. Przedstawiciele Rektora, nieobecne na uroczystości
dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US, Prorektor ds. Studenckich US
prof. dr hab. Iga Rudawska, Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów US

Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka jest wyodrębnioną wewnątrzinstytutową jednostką organizacyjną Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej. W strukturach Uniwersytetu Szczecińskiego istnieje już od 2015 roku. Centrum wykonuje działania związane z organizowaniem, realizowaniem i promowaniem badań, współpracą z podmiotami zewnętrznymi i realizacją zleconych usług badawczych, występowaniem o granty i inne formy zewnętrznego finansowania działalności CBCFC. Zgromadzona w laboratoriach kinezjologii, fizjologii wysiłku, biochemii i genetyki specjalistyczna aparatura badawcza umożliwia prowadzenie wysokiej jakości badań naukowych z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, ze szczególnym uwzględnieniem nauk o kulturze fizycznej. Kierownikiem CBSFC jest dr Maciej Buryta.

Rada Naukowa Centrum jest organem opiniodawczym Kierownika Centrum. Do jej zadań należy w szczególności opiniowanie:
• rocznego planu rzeczowo-finansowego Centrum opracowanego przez Kierownika Centrum;
• rocznego planu działalności badawczej Centrum opracowanego przez Kierownika Centrum;
• rocznego sprawozdania Kierownika Centrum z wykonania planu badawczego Centrum;
• wniosku dyrektora instytutu o zmianę regulaminu organizacyjnego Centrum;
• innych spraw dotyczących działalności i organizacji Centrum – na wniosek Kierownika Centrum, dyrektora instytutu, a także prorektora właściwego ds. nauki.