Miło nam poinformować, że dr hab. Joanna Kruk, prof. US znalazła się na liście TOP 2% najbardziej wpływowych ludzi nauki według rankingu opublikowanego przez Uniwersytet Stanforda, wydawnictwo Elsevier oraz firmę SciTech Strategies Ranking.

Opublikowano 2 listy – w pierwszej oceniono całościowy dorobek naukowy badaczy od początku kariery w drugiej zestawiono najczęściej cytowanych naukowców na świecie w 2021 roku. W zestawieniach znalazło się ponad 200 tysięcy nazwisk z całego świata, stanowiących TOP 2% najczęściej cytowanych na świecie naukowców. W tym elitarnym gronie ponownie znaleźli się naukowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego, w tym Pani dr hab. Joanna Kruk, prof. US.

Reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego na liście TOP 2 proc. najlepszych naukowców na świecie:

– dr hab. Joanna Kruk, prof. US

– prof. dr. Jerzy Cioslowski

– prof. dr hab. Bogumiła Skotarczak

– dr hab. inż. Jarosław Wątróbski, prof. US

Reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego na liście TOP 2 proc. za rok 2021:

– dr hab. Joanna Kruk, prof. US

– prof. dr Jerzy Cioslowski